Síto na vytáčení víček v medometu
Kód: AM021Detailní popis produktu
Síto na vytáčení víček se používá na odstředění medu z odvíčkovaných víček při medobraní. Minimálně dvě síta plné víček se jednoduše zavěsí do bubnu medometu a odstředivou silou se z nich oddělí med. Tato včelařská pomůcka se hodí především pro malovčelaře do 20 včelstev. Systém upevnění pomocí dvou různě dlouhých nerezových spon umožňuje variabilní uchycení do bubnu medometu.
Hlavní vlastnosti:
- Síťovina pro zachycení víček: Zajistí důkladné oddělení voskových částic od medu
- Rychlá instalace do medometu: Díky dvěma pevným sponám s háky pro zavěšení
- Všestranné použití: Vhodné pro jakékoliv medomety ruční i elektrické, radiální i tangenciální
- Snadná údržba: Silonové vlákno lze snadno omýt vlažnou vodou. Nedoporočuje se používat vařící vodu, která rozpustí zbytky vosku a propolisu a ten zalepí oka síta. Nedoporučuje se ani síto vyvařovat, neboť by došlo k deformaci silonu.
- Použití: Dvě naplněná síta víčkami se zavěsí proti sobě do bubnu medometu. Pokud je včelařský provoz větší může se zavěsit i více sít, tak aby byl medomet co nejvíce vyvážený a při vyšších otáčkách neměl vibrace. Po odstředění jsou víčka téměř suchá bez medu a dají se dál zpracovat tavením na výrobu mezistěn.
Technické parametry:
- Průměr silonového vlasce: 0,45 mm
- Velikost oka: 1,2×1,2 mm
- Rozměr síta: 310×210 mm
- Délka kratší nerezové spony: 100 mm
- Délka delší nerezové spony: 240 mm
- Průměr drátu: 4mm
- Materiál síta: polyamid 6
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Včelařství |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnost: | 0.25 kg |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
